Warning: Declaration of gs_menu_walker::start_el(&$output, $item, $depth, $args) should be compatible with Walker_Nav_Menu::start_el(&$output, $item, $depth = 0, $args = Array, $id = 0) in /usr/home/GabinetSylwetka/domains/gabinetsylwetka.pl/public_html/wp-content/themes/gabinet-sylwetka/lib/menu_walker.php on line 37 Czym jest Trening dna miednicy? – Gabinet Sylwetka

Czym jest Trening dna miednicy?

Mięśnie dna miednicy pełnią bardzo ważne funkcje w naszym ciele. Podtrzymują narządy jamy brzusznej, kontrolują i wspierają naszą fizjologię, mają wpływ na nasze zdrowie i życie intymne, odczucia i doznania. Poza tym odpowiadają za stabilizację miednicy, stawów biodrowych i kręgosłupa.

 • Trening dna miednicy to działania profilaktyczne, jak i terapia oraz przeciwdziałanie konsekwencjom zbyt słabych mięśni dna miednicy, np.
 • nietrzymanie moczu,
 • dolegliwości bólowe pleców,
 • niestabilność kręgosłupa,
 • opadanie narządów jamy brzusznej,
 • problemy związane z prostatą czy erekcją.

Trening dna miednicy jest jednym z elementów rehabilitacji ginekologicznej, urlologicznej po operacjach podbrzusza. Szczególnie ważne jest zadbanie o mięśnie dna miednicy po porodzie, dlatego trening zalecany jest m.in. przez Polskie Towarzystwo Uroginekologiczne. Dzięki tym ćwiczeniom wyeliminujesz zaburzenia mięśni, które uległy , osłabieniu lub uszkodzeniu.

 • Podczas zajęć wykorzystuję najskuteczniejsze techniki profilaktyczne i terapeutyczne:
  BeBo® – metoda z powodzeniem wykorzystywana w Niemczech, Austrii i Szwajcarii od 17 lat, dzięki której zdobędziesz niezbędną wiedzę aby na co dzień móc chronić swoje dno miednicy;
 • CANTIENICA®-Program Power – lekkie ćwiczenia, które pozwolą Ci w pełni sprzęgnąć mięśnie głębokie pleców, brzucha i nóg z mięśniami miednicznymi oraz ukształtować prawidłową postawę;
 • PelviFly – badanie siły skurczu mięśni dna miednicy za pomocą sondy dopochwowej / tampona elektronicznego PelviFly.

Serdecznie zapraszam Cię na moje zajęcia! Pokażę Ci, jak możesz wzmocnić dno swojej miednicy i ochronić je zanim pojawią się dokuczliwe objawy!

Poczuj korzyści, które sprawią, że będziesz czuła się pewnie w każdej sytuacji. Zadbaj o swoją kobiecą energię, elastyczne ciało, samopoczucie i zdrowie.

Partnerzy: pelvifly.com